Sıkça Sorulan Sorular

YÜKLE menüsünden albüm yollamadan önce Sıkça Sorulan Sorular sayfasına göz atmayı unutmayın.

İki çeşit hizmet servis modelimiz bulunmakta;
1. Şarkılarınızı ücretsiz servis edebilirsiniz ancak bu durumda şarkılarınızdan gelir talep edemezsiniz.
2. Şarkılarınızı ücretli servis edebilirsiniz, bu durumda şarkılarınızdan elde edilen tüm gelir size ödenir. Ücretler için bize ulaşın.

Ücretli servis yaparak sadece bu hakka sahip olabilirsiniz. Ücret ödeyerek servis yapacağınız için gelirleri de 3 ayda bir size ödenir.

Hiç bir fark yoktur! Şarkılarınızı ücretli servis ederseniz şarkılarınızdan elde edilen tüm gelir size ödenir.

Ücretli servis için albüm başına (single albümler dahil) tek sefere mahsus bir hizmet bedeli talep edilmektedir. Bu ücret her albüm için yani servis için tekrar istenir. Albüm ya da single üzerinden elde edilen gelirin tamamı hizmet bedeli ödeyen müzisyene ödenir. Ödeme periyotlarımız 3 ayda birdir. Hizmet bedeli ödeyen kişilere arayüz yetki veriyoruz ve bu sayede izlenme ve dinlenme raporlarını gelirleri ile birlikte bu arayüzden takip edebiliyor.

Ücretsiz servis kendini tanıtmak ve daha büyük kitlelere şarkıları ulaştırmak isteyen kişiler için sunulmuş bir seçenektir. Şarkılarınızdan çok büyük gelirler elde etmeyeceğinizi düşünüyorsanız ücretsiz servisle şarkılarınız 24 mağaza 240 ülkeye servis edebilir ve geri dönüşlerini sosyal medya hesaplarınızdan takip ederek bir sonraki projenizi ücretli servis edip gelirleri toplayabilirsiniz.

ÜCRETLİ ve ÜCRETSİZ servis arasındaki tek fark gelir toplama detayıdır.

Spotify sanatçı profili servis edilen her albümün sanatçısı için açılır. Yoksa sıfırdan açılır ve daha sonra yükleyeceği şarkıları aynı isimler yüklerse bu profilin altında sıralanır. Profil fotoğrafı ve diğer detayları düzenleyebilmek için etkileşimi, takipçisi yüksek ve doğrulanmış yani mavi tikli bir sosyal medya hesabınız varsa https://artists.spotify.com adresinden başvuru yaparak yönetimini alabilirsiniz.

Apple Music sanatçı profili servis edilen her albümün sanatçısı için açılır. Yoksa sıfırdan açılır ve daha sonra yükleyeceği şarkıları aynı isimler yüklerse bu profilin altında sıralanır. Profil fotoğrafı ve diğer detayları düzenleyebilmek için etkileşimi, takipçisi yüksek ve doğrulanmış yani mavi tikli bir sosyal medya hesabınız varsa https://artists.apple.com adresinden başvuru yaparak yönetimini alabilirsiniz.

Malesef servis modelimiz tekdir, platform tercih hakkı bulunmamaktadır ve YouTube hariç tutulamamaktadır. Bu nedenle servis yapmadan önce bunun kararını çok net bir şekilde vermeniz gerekmekte. 

Şarkılarınızdan elde edilen geliri almak istiyorsanız albüm başına yani her albüm servisi için tek sefere mahsus bir hizmet bedeli ödeyerek tüm gelirleri talep edebilirsiniz. Kazancınız albümünüzdeki şarkıların çok fazla dinlenmesi, izlenmesi, paylaşılması, yorum yapılması ve popüler olması ile bağlantılıdır. Ne kadar çok değer görürse o kadar çok gelir elde eder.

Kimseye ulaşmanıza gerek yok, bu platform online işlem yapmaktadır. HEMEN YÜKLE menüsünden şarkılarınızı bize ulaştırmanız yeterli.

Bu her platforma göre değişir, şarkı başına 0,01 kuruştan 50 kuruşa kadar ödeyen platformlar mevcut. Şarkılarınız ne kadar çok dinlenip indirilirse o kadar çok gelir elde edersiniz. Buna YouTube’da dahildir.

Sözü, müziği, bestesi, aranjesi, yorumu ve diğer tüm hakları size aitse “ya da” hak sahibinden resmi kaşe ve imzalı bir muvafakatname alarak bize ulaştırırsanız her türlü remix, cover ve ya anonim eserler şarkı yayınlayabilirsiniz. Başkalarına ait şarkıları remix, cover ve ya anonim olarak yayınlamanız yasal değildir! YouTube’da yayınlandığını sandığınız remix, cover ve ya anonim eserlerin gelirleri ve hakları hak sahiplerince toplanır.

Formda yer alan şart ve koşullar onaylandığı an şarkılarınızı tüm dijital müzik platformlarında yayın haklarını süresiz bize vermiş bulunmaktasınız. Ancak bu sayede eserlerinizi platformlara gönderebilir, yayına sokabiliriz ve gelir elde etmenizi sağlayabiliriz.

Yayınlanacak albüm tek şarkıda olsa 1 şarkıdan fazla şarkı da barındırsa bir albüm adı belirlemek zorundasınız. Albüm adı yüklediğiniz albümde yer alan şarkılardan birinin adından oluşmalıdır. Single yayınlayacaksınız single şarkısının adını albüm adı olarak belirtmeniz gerekmekte.

Elbette yayınlayabilirsin ancak düet yaptığın kişiden yazılı ve imzalı bir belge alıp bize iletmen gerekmekte. Aksi takdirde malesef düet şarkını yayınlayamayız. 

Elbette reşit olmanız şart ancak illa ki yayın yapmak istiyorsunuz anne, baba, abi ya da ailenizden bir büyüğünüz adına başvuru yapabilirsiniz. Kesinlikle bu kişinin haberi olması gerekiyor.

240 ülke, 24 mağazaya gönderilir ancak bazı mağazalar her albümü kabul etmeyebiliyor. Albümün tarzı, adı, kapak görseli vb unsurlar yayınlanmamaya neden olabilir. Bu hak tamamen servis edilen platforma aittir ve saklı tutulmaktadır.

Sizi onlar gibi yıllarca sözleşmeler ile kendimize bağlamıyoruz, en erken 3 ay sonra dilediğiniz zaman eserlerinizi geri çekebilirsiniz. 3 ay zorunluluğu sadece raporların tam olarak yansımasını görmek içindir ve anlaşmayı sonlandırırken geçerli bir sebep sunmak zorunda olduğunuzda belirtmek isteriz. En önemli fark tek seferlik hizmet bedeli ödeyen herkesin şarkılarından elde ettiği geliri ömür boyu eser sahibine ödüyoruz. Keyfi içerik kaldırma talepleri geri çevrilebilir, geçerli bir sebep sunmanız şarttır. bazı durumlarda eserlerden hizmet bedeli kadar gelir elde edilmesini beklemekteyiz, tüm haklar gizlidir.

Ücretsizse, lisans sahibi kullanmaya izin verdiyse ve bu hizmet için sunuluyorsa kullanabilirsin.

Şarkılarınızı .MP3 formatında bize iletmeniz yeterli. Ses kalitesine çok önem veriyorsanız ve illa ki WAV olarak yollamak istiyorum diyorsanız formla MP3 dosyayı gönderin, hemen ardından mail atarak WAV formatını bize iletebilirsiniz.

Her albümün bir kapak görseli olur, bu kapakta sanatçı adı ve albüm adı yazmak zorundadır. Bunlar dışında farklı bir logo ve benzeri ibare kullanılamaz. Albüm kapak görseli en az 1500 x 1500 pixel ölçülerinde olmak zorundadır. Tavsiye edilen ölçü 3000 x 3000 pixeldir.

Hayır bunların hiç birine gerek yok. ISRC kodu hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Bu tarz talepleri çok özel projelerde kabul ediyoruz. Daha önce milyonlara ulaşan eserler için bu tarz çalışmalar yapıyoruz.


Sisteme girişi yapılan tüm şarkıların gelirleri toplanır. Üzerine kedi köpek çiçek böcek videoları konmuş olsa bile altta dönen şarkı sizin eseriniz ise bu gelirler size aittir ve toplanır.

Dinlenme raporlarını sadece ücretli servis hizmetimizi kullanan kişilere sunuyoruz. Ücretli servis yapanlara açılan arayüz sayesinde raporlarını ve gelirlerini görebilmektedir. Mayıs, Ağustos, Kasım ve Şubat aylarında tüm raporlar sisteme net olarak yansır ve gelirler netleşir.

Hiç bir fark yoktur çünkü iki şekilde de albümler dünya standartlarında aynı yerden servis edilmektedir. Tek fark dilerseniz kendi şarkılarınızın gelirlerini siz elde edebilirsiniz.

Hizmet bedeli ödediğiniz takdirde biz dijital gelirlerinize dokunmuyoruz, böyle bir yapım şirketi bulursanız hiç beklemeyin.

Sildirmenize gerek yok hatta daha fazla kişinin yüklemesi size daha çok gelir elde etmenizi sağlar.

Özel günler (hafta sonu, yılbaşı, cadılar bayramı, ramazan bayramı vb) haricinde 7 iş gününden sonra yayına girer. Eğer tüm platformlarda aynı anda yayına girmesini istiyorsanız çıkış tarihi olarak en az 10 gün ileri bir tarih seçmeniz gerekmekte.

Bu değerler çok göreceli, tek bilmeniz gereken şey şarkılarınızın çok fazla kişi tarafından ve tekrar tekrar dinlenmesi.

Güzel bir lafımız var; şarkı patrondur! İyi şarkı yaparsanız elbette olabilirsiniz.

Sistem hemen çalışır ve gelir toplamaya başlar ancak 3 ayda bir ödeme yapabiliyoruz çünkü raporlar 3 ayda bir sisteme yansıyor.

Yüzde almıyoruz! Hizmet bedeli öderseniz sadece şarkıları servis ederken tek sefere mahsus hizmet bedeli alıyoruz. Gerisi size ait.

Yolladığınız albümde yasal ve teknik bir sorun yoksa hemen servis süreci başlar. Size sadece yüklediğiniz albümde bir sorun varsa ulaşılır. Albümlerin yayına girmesi konusunda bir bildirim malesef yapamıyoruz ama üzerinde çalışıyoruz. Siz düzenli aralıklarla  iTunes, Deezer, Spotify, Muud, Fizy gibi ağlara giriş yapıp adınızı ve ya albüm adınızı aratarak kontrolü manuel yapabilirsiniz.

Amatör, profesyonel ya da yarı profesyonel olmanızın hiç bir önemi yok. Müzik icra ediyorsanız ve ürettiğiniz eserlerin hakları yani sözü, müziği, bestesi, aranjesi size ya da sizin için özel yapıldıysa şarkılarınızı 24 mağaza 240 ülkeye servis edebilirsiniz.

Şarkılarınızı servis ettiğimiz platformların listesine göz atmak için tıklayın.

Profil sayfalarını düzenleme durumu milyonlara ulaşan sanatçılar için geçerlidir ya da sadece Spotify ağının sunduğu Spotify Artist sayfasından bireysel başvuru yaparak profilinizi düzenleyebilir ve güncelleyebilirsiniz. Yüksek takipçili ya da erişimli sosyal medya hesaplarınız varsa o kişi olduğunuzu https://artists.spotify.com adresinden form doldurarak kanıtlayabilir ve profilinize erişebilirsiniz.

Servisimiz dünya çapında olup dijitalmuzikservisi.com/muzik-platformlari adresinde yer alan platformların tamamı için geçerlidir. YouTube tarafını hariç tutarak servis yapamıyoruz, tüm gelir tek bir merkezden toplandığı için hariç tutmak mümkün değil. Bu nedenle servis ettiğiniz şarkılar yani albümlerin YouTube audio ve video tarafında da gelirleri tarafımızca toplanır. Kanalınıza gelecek telif uyarısı kanalınızı kapatmak ve riske sokmak, endişe etmenize gerek yoktur.

  1. Formda yer alan standartlara uyulmazsa
  2. Albüm kapak görseli formda belirtilen standartlarda ve KARE olmazsa
  3. Ücretsiz servislerin kapak görsellerinde yapımcı adı yazarsa
  4. Albüm kapakların sanatçı ve albüm adı yazmazsa
  5. Parental Advisory logosu olursa (yasaktır)
  6. Kalitesiz mix ve mastering yapılarak yollanırsa
  7. Kapak ölçüleri 1440×1440 pixel altında olursa

Bunlar dışında çok nadirde olsa platformlar albümleri kabul etmeyebilir. Tüm platformlarda yayınlanma garantisi verilmemektedir.

Ücretsiz serviste 3 haftada 1 kez single ve albüm yayınlayabilirsiniz. Tek tek şarkılarınızı yayınlatmak yerine albüm olarak birden çok şarkıyı tek bir albüm altında yayınlayabilirsiniz.

Ücretli serviste dilediğiniz sıklıkta albüm yayınlayabilirsiniz. Yapımcısında, eser sahibinden ya da eserin hakkı kime ait ise izin yani imzalı muvafakatname alındığı takdirde yayınlayabilirsiniz. İzin alınmayan cover ya da anonim eserler yayınlatırsanız hakkınızda yasal işlem başlatılacaktır.

İletişime Geçin

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizi takip edebilir ve iletişim kurabilirsiniz.