Sanatçı Profili Nedir?

Sanatçı profili, servis edilen şarkıların yükleneceği sabit bir sayfadır. Sanatçı profilleri sabittir ve hangi şirketten yükleme yaparsanız yapın şarkılar bu profilin altında sıralanır. Başkasının sizden daha önce kullandığı bir sanatçı adı seçtiyseniz şarkınız o sanatçının profili altına eklenir. Bizler gibi müzik servis sağlayıcıları yani ana label markalar bunu düzeltebilir ancak bu süreç çok zorlu ve zahmetlidir. Ayrıca varolan bir sanatçı ile aynı ismi kullanmak istiyorsanız müzik platformları erişim değerlerinizide dikkate alarak işlem yapacağı için bu talebiniz reddedilebilir yada çok geç işleme alınabilir.

Sanatçı adınız daha önce hiç kimse tarafından kullanılmadıysa sıfırdan profil açılır ve daha sonra yükleyeceğiniz şarkılar aynı isimler yüklenirse hangi şirket üzerinden servis edilirse edilsin bu profilin altında sıralanır.

Profil fotoğrafı ve diğer detayları düzenleyebilmek için etkileşimi, takipçisi yüksek veya en garantisi olan doğrulanmış yani mavi tikli bir sosyal medya hesabınız varsa sadece bu konuda hizmet ve destek veren Apple Music for Artists ve Spotify for Artists için başvuru yapabilirsiniz.

YouTube sanatçı sayfalarında da bu işlem başlamıştır ve YouTube ana sayfanızda silemediğiniz bir liste belirmiştir.


Diğer Konular

Spotify for Artists

Spotify for Artists nedir ve nasıl talep edilir? Tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz. 250 milyondan fazla kullanıcı sizi bekliyor. Spotify for Artists’e erişmek için profilinizi talep edin.

Devamı...
Kendi Adım ya da Şirketim Adına Albüm Yayınlayabilir Miyim?

Dijital Müzik Servisinde ücretli servis kullanırsanız kendi adınıza veya şirketiniz adına yapımcı olarak albüm yayınlayabilme hakkına sahip olursunuz. Alınan hizmet bedeli ücreti bir defaya mahsus olarak albüm başına alınan bir ücrettir. Bu bedeli ödeyerek şarkınızdan gelir de elde edebilir, istatistiklerine ulaşabilir ve elde edebileceğiniz geliri sistemde görebilirsiniz.

Devamı...

Yorum Yap

Your email is safe with us.Mesaj Gönder
Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?