Dijital Müzik Dağıtım Nedir?

Dijital Müzik Dağıtım yani dijital müzik servisi yasal olarak hakları size ait olan müzik eserlerini yani şarkıları, Apple Music, iTunes, Spotify, Deezer, Fizy, Muud, Tidal, Anghami, Amazon Music ve YouTube Music gibi yasal platformlara sizin adınıza servis etme yöntemidir.

Bu çalışma tamamen yasaldır ve yasal süreçlerden geçmektedir. Platformlar servis sağlayıcınıza raporlar verir ve bu raporlar doğrultusunda gelir öder. Hak sahibi iseniz ve gelir elde edicek bir anlaşma yaptıysanız kendinize güzel bir gelir kapısı açabilirsiniz.

Ana label hesap yani servis sağlayıcınız şarkıları sadece servis etmek ve gelirlerini toplamakla yükümlüdür. Şarkılarınızdan doğacak hak ihlalleri ve yasal sorunlar tamamen şarkının sahibini ilgilendir.

Unutmamanız gereken en önemli husus sizin gibi milyonlarca müzisyen olması yani yapacağınız şarkı, tasarlanan kapak, şarkınızın tarzı, melodisi, şarkı sözleri ve çıktığı tarih çok önemlidir.

Size bol şans 🙂


Diğer Konular

Sürmenaj – Sis

Şarkılarınızı tek bir form doldurarak dakikalar için tüm dünyaya ÜCRETSİZ ulaştırmak için tıklayın. SÜRMENAJ “SİS” isimli albümünü Apple Music, Spotify, Deezer, Fizy, Muud ve YouTube Music gibi tüm dijital müzik platformlarından dinleyebilirsiniz.

Devamı...
Rəvan Qarayev – Sənə Məktub Yazıram

Şarkılarınızı tek bir form doldurarak dakikalar için tüm dünyaya ÜCRETSİZ ulaştırmak için tıklayın.

Devamı...

Yorum Yap

Your email is safe with us.Mesaj gönder
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?