Spotify for Artists

Spotify for Artists nedir ve nasıl talep edilir? Tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz. 250 milyondan fazla kullanıcı sizi bekliyor. Spotify for Artists’e erişmek için profilinizi talep edin.

Spotify for Artists

Spotify for Artists şarkılarını Spotify üzerinde yayınlayan tüm müzisyenleri talep edebileceği bir arayüzdür. Spotify for Artists arayüzü sayesinde Spotify profil fotoğrafınızı ve banner görselini değiştirebilir, biyografi ekleyip düzenleyebilir, Artist’s Pick oluşturabilir, konser takvimi oluşturabilir, sanatçı fotoğraflarınızı ekleyebilir ve sosyal medya hesaplarınızı ekleyip duyurabilirsiniz.

Sizde hangi servis sağlayıcı üzerinden albüm yayınlamış olursanız olun https://artists.spotify.com/ adresinden başvuru yapabilirsiniz. Spotify for Artists başvurunuzun onaylanması için aktif bir sosyal medya kullanıcı olmanız, sanatçı adınızla açılmış sosyal medya hesaplarına sahip olmanız ve Spotify şarkı linklerinizi bol bol paylaşıyor olmanız gerekiyor. Ancak yinede Spotify for Artists hesabını Spotify ekibinin size verip vermemesi onlara kalmış. Alabilme yüzdeniz %75, endişe etmeyin 😉


Diğer Konular

Sanatçı Profili Nedir?

Sanatçı profili, servis edilen şarkıların yükleneceği sabit bir sayfadır. Sanatçı profilleri sabittir ve hangi şirketten yükleme yaparsanız yapın şarkılar bu profilin altında sıralanır. Başkasının sizden daha önce kullandığı bir sanatçı adı seçtiyseniz şarkınız o sanatçının profili altına eklenir. Bizler gibi müzik servis sağlayıcıları yani ana label markalar bunu düzeltebilir ancak bu süreç çok zorlu ve zahmetlidir. Ayrıca varolan bir sanatçı ile aynı ismi kullanmak istiyorsanız müzik platformları erişim değerlerinizide dikkate alarak işlem yapacağı için bu talebiniz reddedilebilir yada çok geç işleme alınabilir.

Devamı...
Kendi Adım ya da Şirketim Adına Albüm Yayınlayabilir Miyim?

Dijital Müzik Servisinde ücretli servis kullanırsanız kendi adınıza veya şirketiniz adına yapımcı olarak albüm yayınlayabilme hakkına sahip olursunuz. Alınan hizmet bedeli ücreti bir defaya mahsus olarak albüm başına alınan bir ücrettir. Bu bedeli ödeyerek şarkınızdan gelir de elde edebilir, istatistiklerine ulaşabilir ve elde edebileceğiniz geliri sistemde görebilirsiniz.

Devamı...

Yorum Yap

Your email is safe with us.Mesaj Gönder
Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?